Небезпечні місця для дитячих ігор

Дата: 02.08.2023 10:16

Ігри у небезпечних місцях • Безпечна поведінка у натовпі • Як поводитися в ліфті

Небезпечні місця

Будівельні майданчики, промислові підприємства, кар’єри, старі шахти, катакомби, покинуті й напівзруйновані будинки, дахи будинків і електропоїздів — ось неповний перелік місць, украй небезпечних для ігор і розваг. Адже можна ненароком заблукати в печері, катакомбах або старій шахті, впасти з висоти на будівельному майданчику, бути засипаним у кар’єрі або заваленим у підвалі старого будинку. Щороку сотні дітей, які не зважають на це, гинуть чи отримують тяжкі травми. Адже врятуватись у деяких випадках, наприклад коли тебе засипало піском, неможливо.

Також не слід гратися там, де збираються ті, хто вживає алкоголь і наркотики. У стані сп’яніння вони можуть поводитися неадекватно, вчинити дії проти тебе.

Непідходящими для дитячих ігор є місця вигулу собак. Із собаками треба бути особливо обережними. Може статися, що ви просто граєте у м’яч, а тварина сприйме це за загрозу їй або її господарю і нападе.

Якщо ти випадково дізнався(лася), що діти пішли гратись у небезпечне місце або людина опинилася під завалом зруйнованої будівлі чи замкнена в підвалі, на горищі, негайно повідом про це батьків, когось із дорослих.

Безпека у натовпі

Постарайся також уникати місць, де утворюється натовп. У кіно, на концерт, виставу чи футбольний матч бажано прийти раніше. Якщо у квитку не вказано місце, сядь ближче до виходу і подалі від центрального проходу. Після концерту, фільму краще зачекати, поки люди вийдуть. Не ходи на мітинги і демонстрації протесту. Для дітей це особливо небезпечно.

Збираючись у багатолюдне місце, слід заздалегідь подбати про свій одяг і речі, які береш із собою.

Шарф, хустка, намисто або ланцюжок на шиї можуть затягнутися, зачепившись за що-небудь. Вузькі штани, занадто довга сукня заважають вільно рухатися. Рюкзак або сумку з довгою ручкою в юрбі можуть затиснути, і тебе звалять з ніг.

Якщо потрапили у натовп, головне — втриматися на ногах і уникнути зіткнень із твердими предметами. Використовуючи блок-схему, складіть правила поведінки у натовпі.

Якщо ти впав(ла), одразу намагайся згрупуватись і сильним поштовхом звестися на ноги.

Коли це не вдається, таке положення допоможе уникнути серйозних травм: горнися клубком. Підтягни ноги і захищай руками голову.

У ліфті

Сучасні багатоповерхові будинки мають ліфти. Вони обладнані системами гальмування, які можуть зупинити кабіну навіть у випадку обриву троса. Та слід пам’ятати, що ліфти — місця підвищеної небезпеки, і тому існують особливі правила користування ними.

1. Чому дітям до 7 років заборонено самостійно їздити у ліфті?

2. Чому заборонено завантажувати ліфт понад норму?

3. Чому небезпечно їздити у ліфті з незнайомими людьми? Як уникнути цього?

Трапляється, що діти нерозважливо бешкетують у ліфті. Найгірше, коли вони щось палять. Це те саме, що намагатися спалити себе. Адже пожежа в ліфті — жахлива річ. Його шахта — ніби димар у печі. Достатньо буває маленької іскри, щоб кабіна миттєво спалахнула. Врятуватись у такому разі неможливо.

Іноді кабіна ліфта раптово зупиняється між поверхами. У цьому випадку, замість того, щоб панікувати та намагатися силоміць відчинити двері, потрібно повідомити про це диспетчера.

Запам’ятай!

Ліфт — не місце для розваг!

Багатьох небезпек і пов’язаних із ними проблем можна легко уникнути, якщо навчитися їх передбачати. Потренуйся це робити, виконуючи наведене нижче завдання.

Назви причину, з якої слід остерігатися людей, що:

• перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;

• надто нервують, поводяться дивно або агресивно;

• кажуть неправду, лукавлять, хитрують;

• порушують закон.

Назви причину, з якої слід уникати таких місць:

• будівельних майданчиків;

• місць вигулу собак;

• пожвавлених автомагістралей;

• печер, катакомб, кар’єрів, територій промислових підприємств і подібних до них;

• місць, де збираються ті, хто вживає алкоголь або наркотики, безхатченки;

• переповнених транспорту, залів, мітингів, футбольних матчів, підземних переходів і майданів, на яких влаштовують багатолюдні концерти, тощо;

• дахів будинків і електропоїздів.

Назви причину, з якої слід уникати таких дій:

• гуляти надворі ввечері;

• сідати в машину до незнайомців, заходити до них додому;

• затримуватися дорогою зі школи додому;

• залишати двері відчиненими;

• казати неправду батькам, куди і з ким йдеш гуляти;

• вихвалятися дорогими речами;

• псувати обладнання ліфтів, дитячих майданчиків, під’їздів, робити написи на стінах тощо;

• робити селфі на даху будинку або електропоїзда.